Vernisáž výstavy Via Sacra a další duchovní památky Liberecka a zahajovací přednáška k výstavě.

Share Button

Vernisáž výstavy Via Sacra a další duchovní památky Liberecka a zahajovací přednáška k výstavě.

V pondělí 10. prosince 2018 se uskutečnila vernisáž výstavy fotografií členů a příznivců spolku, která vznikla v rámci projektu Via Sacra a další duchovní památky jako nová osa turistického ruchu Libereckého kraje. Na dvaceti velkoformátových fotografiích se představují jak jednotlivá zastavení novodobé poutní stezky Via Sacra Euroregionem Nisa, tak i méně známé a drobné sakrální památky našeho regionu. A to očima turistů, tedy v našem případě našich příznivců. Fotografie byly z velké části pořízeny právě na našich spolkových výpravách za poznáváním historie a kultury našeho regionu. Kdo se nestihl vernisáže zúčastnit, může tak učinit ještě do 13. ledna 2019, kdy výstava bude končit. Protože však byla koncipována jako putovní, určitě se ještě s fotografiemi budete mít šanci setkat jak v našem kraji, tak i Euroregionu. O místech a datech budeme informovat.

Zahájení výstavy doprovodila také úvodní přednáška zaměřená zejména na duchovní památky Liberecka, Jablonecka, Frýdlantska a Jizerských hor, i Podještědí. Využili jsme tak příležitost prezentovat další zajímavá místa z velké částí snímků, které se již nevešly ani do vydané publikace – průvodce, ani na velkoformátové fotografie.

Přednášky a vernisáže výstavy se zúčastnilo okolo čtyřiceti posluchačů, velmi příjemné zjištění bylo, že několik z námi prezentovaných cílů a informací, bylo pro řadu zkušených turistů a Liberečáků zcela neznámých. A to nás velmi těší, protože tento fakt jen dokládá, že naše úsilí má smysl. Věříme, že pokud se nám v příštím roce podaří opět získat podporu, budeme se moci opět sejít při dalším pokračování odhalování neprávem opomíjených duchovních památek našeho regionu.

 

   

 

Share Button

Diskuse k článku