Beseda, prezentace a přednáška o Litvě a Lotyšsku.

Share Button

Beseda, prezentace a přednáška o Litvě a Lotyšsku.

 

Beseda, prezentace a přednáška o Litvě a Lotyšsku.

V pondělí 19. listopadu 2018 jsme se společně nejen s účastníky květnové exkurze do Pobaltí sešli k ohlédnutí za touto opravdu vydařenou akcí. Připomněli jsme si všechna místa, která jsme v rámci našeho poznávání  – zejména Litvy – navštívili: vodní hrad Trakai, historické centrum Vilniusu, Palangu, Klaipedu, Kuršskou kosu, Kretingu, mys Vente Ragas, Kaunas a také malý „výsadek“ do blízké lotyšské Lijepáji a pevnosti Karosta. Velké poděkování patří panu Josefu Sixtovi za jím výborně zpracovanou prezentaci, kterou také naleznete na našem spolkové albu na „Rajčeti“ /viz odkaz níže/.

Byli jsme opravdu překvapeni počtem účastníků naší besedy, Malý sál knihovny „praskal ve švech“, pro sedmdesátku účastníků židle nestačily, sedělo se i na stolech. Zájem nás opravdu potěšil, zejména proto, že s většinou posluchačů jsme se viděli poprvé a naší exkurze se nezúčastnili.

Snad tedy i poznávání a propagace také regionu ne tak geograficky blízkého, ale přesto s částí našich společných dávných dějin má své opodstatnění, a proto bychom i v roce 2019  v něm dále pokračovali. Tentokrát bychom rádi přidali další novinky a také zavítali do alespoň malé části polských Mazur. Bližší informace budou známy během měsíce ledna 2019.

A tak tedy: Iki pasimatymo Lietuvoje! (Na viděnou Litvo!)

 

odkaz na prezentaci:

https://salliberec.rajce.idnes.cz/Prezentace_Litva%2C_Lotyssko_19._listopadu_2018/

 

 

 

 

Share Button

Diskuse k článku